... wróć
Biuro Prasowe "ComputerLand World Cup 2004"
02-014 WARSZAWA, ul. Nowogrodzka 68
tel. (0,22) 504-06-27, fax (0,22) 504-06-20
Marta Jóźwiak, tel. kom. (0,502) 50-24-28
e-mail: mjozwiak@computerlandworldcup.pl
 
ComputerLand World Cup 2004 - jeździecki Puchar Świata!
Warszawa, Torwar, 19-21 marzec 2004
Już od najbliższego piątku najważniejsze wydarzenie jeździeckiego sezonu halowego w Europie Centralnej!
W dniach 19-21 marca na warszawskim Torwarze odbędą się międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody w randze Finału Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej pod nazwą "ComputerLand World Cup 2004". W zawodach wystąpi 20 ekip narodowych i ponad 160 koni. Pula nagród wyniesie 200 tys. zł.
W ramach zawodów przeprowadzonych zostanie 7 konkursów w skokach przez przeszkody, 2 konkursy w ujeżdżeniu w obsadzie międzynarodowej oraz 1 konkurs w powożeniu w obsadzie krajowej. Organizatorzy przygotowali też dodatkowe atrakcje dla publiczności, w tym m.in. Konkurs Gwiazd w skokach przez przeszkody oraz liczne pokazy. Spodziewają się kilku tysięcy widzów.
Zainteresowanie ze strony Federacji Narodowych, zawodników zagranicznych i polskich było tak duże, że organizatorzy musieli redukować listy startowe. Na Torwar przyjedzie więcej zawodników i koni niż pierwotnie zakładano.
W Warszawie zobaczymy Belgów, Białorusinów, Czechów, Duńczyków, Estończyków, Niemców, Greków, Węgrów, Izraelczyków, Włochów, Łotyszy, Litwinów, Rosjan, Słowaków, Turków, Ukraińców, a także reprezentanta Republiki Południowej Afryki.
W konkursach CSI-W w skokach wystartują reprezentacje 15 krajów, w tym 33 zawodników z Polski. Łącznie w 7 konkursach na 118 koniach będzie skakać 66 zawodników, w tym Czech Ales Opatrny, Rosjanin Vladimir Tuganov, Turek Sencer Can, Ukrainiec Oleg Krasyuk, Estończycy Gunnar Klettenberg, Rein Pill i Hanno Ellermann oraz nasi reprezentanci Grzegorz Kubiak i Jacek Zagor, wszyscy z pierwszej 10 rankingu Ligi Centralnej Pucharu Świata. Grzegorz Kubiak przygotowuje na zawody konie Carlon i Djane des Fontenis oraz rezerwowo Orkisza, na którym wygrał Puchar Świata Ligi Centralnej w sezonie 2000/2001. Jacek Zagor pojedzie na Contender Son i Luronie. Grzegorz Kubiak ma szansę wywalczyć w tych zawodach awans do Finału Pucharu Świata w Mediolanie.
W warszawskich zawodach wystąpi 9 jeźdźców z polskiej pierwszej 10-tki. Są to kolejno Grzegorz Kubiak, Piotr Morsztyn, Grzegorz Andrzej Kubiak, Bohdan Sas-Jaworski, Jacek Zagor, Krzysztof Prasek, Marlena Kraśnik, Jarosław Skrzyczyński oraz Bartosz Goszczyński W sumie wystąpi 33 polskich zawodników, w tym pięciu, którzy otrzymali od organizatorów tzw. dzikie karty.
W konkursach ujeżdżeniowych (CDI) walczyć będzie 15 zawodników reprezentujących 10 krajów, w tym Polka Żaneta Skowrońska na koniu Goldamos.
Warszawskie zawody zamykają cykl eliminacji do Pucharu Świata.
Po warszawskim Finale Ligi będzie już wiadomo, których trzech zawodników z tej części Europy zakwalifikuje się do Finału Pucharu Świata w Mediolanie, gdzie o najcenniejsze trofea walczyć będzie około 40 najlepszych jeźdźców z całego świata.
Zawody rozpoczną się w piątek, 19 marca, o godz. 9:00 międzynarodowym konkursem Grand Prix ujeżdżeniu. O 13:00 rozpocznie się pierwszy konkurs w skokach. Pierwszy dzień zawodów zakończy się widowiskowym powożeniem.
W sobotę już o 8:00 zacznie się kolejny konkurs w ujeżdżeniu. Pomiędzy kolejnymi dwoma konkursami w skokach odbędzie się Konkurs Gwiazd.
W przerwach zaplanowano też specjalne pokazy woltyżerki. O 18:00 odbędzie się oficjalne otwarcie zawodów z defiladą flagową kawalerii. Sobotni program zakończą konkursy w ujeżdżeniu i powożeniu.
W niedzielę dominować będą skoki. W przerwach konkursów odbędą się pokazy woltyżerki, Buskaszi (tradycyjna gra konna pochodząca z Azji Centralnej) i husarii. O godz. 16:00 rozpocznie się międzynarodowy Grand Prix w skokach - Finał Dużej Rundy o nagrodę ComputerLandu. Warszawski Grand Prix jest liczony do kwalifikacji olimpijskich na Igrzyska w Atenach.
W konkursie Grand Prix prawo startu ma 30 zawodników, w tym 10 zawodników najwyżej sklasyfikowanych w rankingu jeźdźców Pucharu Świata w Skokach Ligi Europy Centralnej po zawodach CSI-W Tallin'2003. Jeźdźcy dodatkowi do konkursu Grand Prix zostaną wyłonieni spośród uczestników konkursów nr 3 (piątek) i 7 (sobota). W zależności od zajętego miejsca, zawodnikom będą przyznawane punkty bonifikacyjne: za pierwsze miejsce - ilość punktów równa liczbie koni startujących w danym konkursie, za drugie miejsce - o jeden punkt mniej itd. Punkty są przyznawane dla par (koń i jeździec). Jeżeli zawodnik startuje na dwóch koniach, otrzymuje punkty za konia plasującego się na wyższym miejscu. Jeżeli zawodnik startuje w dwóch konkursach, zsumowane zostają oba wyniki. Zawody zakończy uroczysta dekoracja zwycięzców Grand Prix.
Zawody CSI-W "ComputerLand World Cup" posiadają rangę Finału Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. Na najbliższe 5 lat zostały na stałe wpisane w kalendarz międzynarodowych imprez sportowych. Współorganizatorami zawodów są ComputerLand SA, Polski Związek Jeździecki, Telewizja Polska SA oraz Centralny Ośrodek Sportu. Sponsorami są Euro Agro Centrum, Hewlett Packard Polska i Telekomunikacja Polska. Patronami Medialnymi są TVP2, Polityka, Gazeta Wyborcza, Koń Polski i Radio Zet. Honorowy Patronat nad zawodami objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski oraz Wicepremier Józef Oleksy, a także Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
Szczegółowy program zawodów znajduje się na stronie internetowej www.computerlandworldcup.pl. Bilety na zawody są już dostępne w warszawskich Empikach oraz w kasach Torwaru. Bilet na jeden dzień zawodów kosztuje 15 złotych (ulgowy 7 złotych). Za karnet na trzy dni zawodów trzeba zapłacić 30 złotych. Dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny.
 
"ComputerLand World Cup 2004" - jeździecki Puchar Świata w Warszawie! - informacja prasowa
"ComputerLand World Cup 2004" zgodnie z tegorocznym hasłem UE: przez sport, kulturę i edukację do pełnej integracji - informacja prasowa
Program
Skoki przez przeszkody
Konkurs Gwiazd w skokach przez przeszkody podczas zawodów "ComputerLand World Cup 2004" - informacja prasowa