Kalendarium imprez minionych 2005 »     jazdakonna.pl »
Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej
im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich

30-130 Kraków, ul. Bolesława Prusa 6B/1a
e-mail: burzany@jazdakonna.pl
telefon: (0,33) 876-54-16
Jazda na koniu za jedną marchewkę dla konia
Idebnik, 16 kwietnia 2005
Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich oraz Koło Żołnierzy, ich Rodzin i Przyjaciół 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich i Zbigniew Strzeżywój Burzyński serdecznie zapraszają na połączoną imprezę dla dzieci: "Jazda na koniu za jedną marchewkę dla konia", wręczenie Honorowych Oficerskich Odznak 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich za Kultywowanie Tradycji Kawalerii Polskiej i wręczenie Orderu Uśmiechu Zbigniewowi Burzyńskiemu.
 
Miejsce: Ośrodek Opieki Społecznej imienia Brata Alberta w Izdebniku.
Termin: 16 kwietnia 2005 - sobota.
 
Program:
W Parku OPS w Izdebniku od godziny 10:00 do godziny 16:45 wożenie dzieci na koniach, kucykach, zaprzęgami konnymi i gazikami. Także strzelanie z łuku (prowadzą Łucznicy z Krakowa), chodzenie po mostach linowych (prowadzą alpiniści z Krakowa), rzucanie podkową do żłobu, konkursy rysunkowe, konkurs na imię dla nowo narodzonego źrebaka.
 
Impreza integracyjna - mile widziane są dzieci niepełnosprawne.
 
W czasie południowego karmienia koni dzieci otrzymają ciastka i herbatę.
 
Od godziny 15:00 do 16:45 wydawany będzie posiłek obiadowy. Wszystko całkowicie darmowe!
 
Obowiązkiem dziecka jest przynieść jedną marchewkę dla konia, przywitać się z koniem i dać mu marchewkę do zjedzenia - z pomocą instruktora. Każdy może zostać przyjacielem konia!
 
Impreza jest organizowana bezinteresownie przez różne stajnie i różnych hodowców koni oraz Dom Opieki Społecznej im. Brata Alberta w Izdebniku. Oprócz członków Klubu pomagają harcerki, harcerze i zuchy z ZHR i ZHP.
 
O godzinie 17:00 jest zbiórka w mundurach wszystkich Kawalerzystów i Harcerek, Harcerzy i Zuchów. Na tę zbiórkę zaproszone są pensjonariuszki DOS i wszystkie dzieci uczestniczące w "Jeździe za jedną marchewkę dla konia" oraz wszystkie chętne osoby.
 
Ułani z 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich - Bohaterowie walk w obronie Polski we wrześniu 1939 roku - w imieniu Kapituły Odznaki Pułkowej wręczą Honorowe Oficerskie Odznaki 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich za Kultywowanie Tradycji Kawalerii Polskiej Panom: profesorowi Jackowi Majchrowskiemu - Prezydentowi Miasta Krakowa, generałowi broni Mieczysławowi Bieńkowi, Piotrowi Wasilewskiemu - Rzecznikowi Wojewody Małopolskiego, Józefowi Brzazgaczowi - Dowódcy IV Szwadronu Małopolskiej Kawalerii 21 PUN, Fryderykowi Walaszkowi - Dowódcy I Szwadronu Małopolskiej Kawalerii 21 PUN.
 
Następnie o godzinie 17:45 Kapituła Orderu Uśmiechu wręczy Order Uśmiechu Zbigniewowi Burzyńskiemu.
 
Spotkanie zakończy się występem Pensjonariuszek Domu Opieki Społecznej imienia Brata Alberta w Izdebniku i wspólnym śpiewaniem harcerskich piosenek.
 
Zakończenie przewidziane jest na godzinę 19:30.
 
Dla chętnych osób dorosłych jest możliwość dłuższych, nocnych posiadów przy ognisku. Jeżeli ktoś przybędzie konno, to konie otrzymają wyżywienie i będą na noc zakwaterowane pod zadaszeniami. Zapraszamy konno i pieszo, samochodami i na rowerach. Siodłaj, zaprzegaj! Zapraszamy! Czekamy!